| Part Number | KSC3502ESTU |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 2mA, 20mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 10V |
| Power - Max | 1.2W |
| Frequency - Transition | 150MHz |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 30V 3A I-PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 30V 3A I-PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 50V 5A I-PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 50V 5A I-PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 50V 2A I-PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANSISTOR NPN 20V 50MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANSISTOR NPN 20V 50MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANSISTOR NPN 20V 50MA SOT-23
In Stock: 0
Manufacturer: C&K
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V
In Stock: 2000