| Part Number | KSC1393RBU |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Frequency - Transition | 700MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 2dB ~ 3dB @ 200MHz |
| Gain | 20dB ~ 24dB |
| Power - Max | 250mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 2mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 410000
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 48000
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 5013
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 0.7A TO-92
In Stock: 0