| Part Number | KA334 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | - |
| Slew Rate | 1 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 350kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 300nA |
| Voltage - Input Offset | 15mV |
| Current - Supply | 8mA |
| Current - Output / Channel | 700mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4 V ~ 28 V, ±2 V ~ 14 V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
In Stock: 83
Manufacturer: TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
In Stock: 0