| Part Number | KA2803B |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Earth Leakage Detector |
| Current - Supply | 400µA |
| Voltage - Supply | 12 V ~ 20 V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-DIP |