| Part Number | HMA121DR4 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 3750Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 50% @ 5mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 100% @ 5mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3µs, 3µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor |
| Voltage - Output (Max) | 80V |
| Current - Output / Channel | 80mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.3V (Max) |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 50mA |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Supplier Device Package | 4-Mini-Flat |
Manufacturer: LEMO
Description: CONN PNL MNT RCPT 7SKT SLD CUP
In Stock: 0
Manufacturer: LEMO
Description: CONN PNL MNT RCPT 7SKT STR PCB
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD
In Stock: 0