| Part Number | FPNH10 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 25V |
| Frequency - Transition | 650MHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | - |
| Gain | - |
| Power - Max | 350mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 4mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
Manufacturer: 3M
Description: HEATSHRINK FP 1 1/4-SPECIAL BLAC
In Stock: 0
Manufacturer: Finisar Corporation
Description: LASER DIODE 1310NM 6.1MM DIA
In Stock: 0
Manufacturer: Finisar Corporation
Description: LASER DIODE 1310NM 6.1MM DIA
In Stock: 0
Manufacturer: Finisar Corporation
Description: LASER DIODE 1310NM 10MW MODULE
In Stock: 0
Manufacturer: Finisar Corporation
Description: LASER DIODE 1310NM 10MW MODULE
In Stock: 0