| Part Number | FMS6502MTC24 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:6 |
| Switch Circuit | - |
| Number of Channels | 1 |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3.135 V ~ 5.25 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| -3db Bandwidth | 115MHz |
| Features | I²C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DRIVER VIDEO FILTER 1CH 8SOIC
In Stock: 52500
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DRIVER VIDEO FILT 1CH SC70-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DRIVER VIDEO FILTER 1CH 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DRIVER VIDEO FILTER 3CH 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC VIDEO FILTER DRIVER 8-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DVR VID FILTER SD 4CH 14TSSOP
In Stock: 27500
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DRIVER VIDEO FLTR 5CH 14TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: IC DRIVER VIDEO FLTR 5CH 14TSSOP
In Stock: 2500