| Part Number | FDMF6730 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Power Supplies |
| Current - Supply | 2mA |
| Voltage - Supply | 6 V ~ 16 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-MLP (6x6) |