| Part Number | DM74AS74N |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Type | D-Type |
| Output Type | Differential |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Clock Frequency | 105MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 9ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Output High, Low | 2mA, 20mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Quiescent | 16mA |
| Input Capacitance | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 8
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 300
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Bel Power Solutions
Description: IC DIGITAL PWR CONTROLLER 64QFN
In Stock: 0