Easy Braid Co. EK60CH018
Part Number
EK60CH018
Manufacturer
Easy Braid Co.
Description
CHISEL 30DEG 1.80MM
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Easy Braid Co.
Product Parameter
Part NumberEK60CH018
Part StatusActive
Tip - Type-
Tip - Shape-
Height-
Width-
Length-
Diameter-
Tip - Chip Size-
Temperature Range-
For Use With/Related Products-
Related Products
EK60
Manufacturer: Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 60A 600VAC/250VDC