| Part Number | ZXTN620MATA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3.5A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 80V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 325mV @ 300mA, 3.5A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 25nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 300 @ 200mA, 2V |
| Power - Max | 3W |
| Frequency - Transition | 160MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3-UDFN |
| Supplier Device Package | DFN2020B-3 |
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN DARL 120V 1A SOT23F-3
In Stock: 15000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN DARL 120V 1.5A TO252
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN DARL 120V 1.5A PWRDI5
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 12V 4.5A SOT23F-3
In Stock: 33000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 45V 4A SOT23F-3
In Stock: 9000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 400V 0.5A SOT23F-3
In Stock: 21000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 150V 1A
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 20V 7A SOT23F-3
In Stock: 6000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 20V 6.5A SOT23F-3
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN 20V 9A SOT223
In Stock: 0