| Part Number | ZXTDAM832TA |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 4.5A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 15V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 280mV @ 50mA, 4.5A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 25nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 3A, 2V |
| Power - Max | 1.7W |
| Frequency - Transition | 120MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-MLP (3x2) |
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS 2NPN 50V 1A SOT23-6
In Stock: 6000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS 2NPN 15V 4.5A 8DFN
In Stock: 33000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN/PNP 60V 1A SOT23-6
In Stock: 3000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS 2NPN 50V 1A SOT23-6
In Stock: 18000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS 2NPN 50V 1A SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS 2PNP 20V 3.5A 8MLP
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN/PNP 60V 1A SOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: TRANS NPN/PNP 40V 2A/1.5A 8MLP
In Stock: 0