| Part Number | ZXRE252ASA-7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage - Output (Max) | 36V |
| Current - Output | 100mA |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | - |
| Voltage - Input | - |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 65µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC VREF SHUNT ADJ TSOT23-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC VREF SHUNT ADJ X2-DFN201
In Stock: 39000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC VREF SHUNT ADJ SC70
In Stock: 24000
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC VREF SHUNT ADJ TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC VREF SHUNT ADJ SC70
In Stock: 0
Manufacturer: Diodes Incorporated
Description: IC VREF SHUNT 1.22V SOT23
In Stock: 0