| Part Number | ZTX718 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2.5A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 260mV @ 200mA, 2.5A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 150 @ 2A, 2V |
| Power - Max | 1W |
| Frequency - Transition | 180MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | E-Line-3 |
| Supplier Device Package | E-Line (TO-92 compatible) |
Manufacturer: JKL Components Corp.
Description: LED LAMP REPLACEMNT 24V WHT
In Stock: 57
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 10
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 10
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 20
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 10
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 10
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 10
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
In Stock: 5
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: BUZZER PIEZO 24V 22MM PANEL MT
In Stock: 5
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc.
Description: BUZZER PIEZO 24V 22MM PANEL MT
In Stock: 4