Home Product Index Integrated Circuits (ICs) PMIC - Voltage Reference ZR40401R25STOB
Diodes Incorporated ZR40401R25STOB
Part Number
ZR40401R25STOB
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
PMIC - Voltage Reference
Diodes Incorporated
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberZR40401R25STOB
Part StatusObsolete
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output15mA
Tolerance±1%
Temperature Coefficient100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz45µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode60µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)