CUI Inc. SWI12-24-N-SC
Part Number
SWI12-24-N-SC
Manufacturer
CUI Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
AC DC Desktop, Wall Adapters
CUI Inc
In Stock 822 pcs
    9.14000/pcs
  • 5 pcs
    8.89200/pcs
  • 10 pcs
  • 25 pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
  • 250 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberSWI12-24-N-SC
Part StatusActive
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)500mA
Power (Watts)12W
No Load Power Consumption100mW (Max)
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorScrew Terminal
Size / Dimension3.86" L x 1.93" W x 1.28" H (98.0mm x 49.0mm x 32.5mm)