CUI Inc. DPS120125-P7P
Part Number
DPS120125-P7P
Manufacturer
CUI Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
AC DC Desktop, Wall Adapters
CUI Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberDPS120125-P7P
Part StatusObsolete
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 132 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm