CUI Inc. DPS090150-P14P
Part Number
DPS090150-P14P
Manufacturer
CUI Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 14W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
AC DC Desktop, Wall Adapters
CUI Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberDPS090150-P14P
Part StatusObsolete
Region UtilizedNorth America
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 132 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)1.5A
Power (Watts)14W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm