CUI Inc. DPD120030-P1P
Part Number
DPD120030-P1P
Manufacturer
CUI Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
AC DC Desktop, Wall Adapters
CUI Inc
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberDPD120030-P1P
Part StatusObsolete
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input120VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)300mA
Power (Watts)3.6W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Tip, Negative Sleeve
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency-
Operating Temperature-
Output ConnectorPhono Plug, 3.5mm O.D. x 14.5mm
Size / Dimension2.36" L x 1.99" W x 1.61" H (60.0mm x 50.5mm x 41.0mm)