Home Product Index Fans, Thermal Management Thermal - Thermoelectric, Peltier Modules CP203475H
CUI Inc. CP203475H
Part Number
CP203475H
Manufacturer
CUI Inc.
Description
PELTIER, 30 X 30 X 4.75 MM, 2 A,
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Thermal - Thermoelectric, Peltier Modules
CUI Inc
In Stock 237 pcs
    14.54500/pcs
  • 5 pcs
    13.63700/pcs
  • 10 pcs
  • 25 pcs
  • 50 pcs
  • 100 pcs
Product Parameter
Part NumberCP203475H
Part StatusActive
Outline L x W x H30.00mm x 30.00mm x 4.75mm
Qmax @ Th18.2W @ 27°C
Delta Tmax @ Th70°C @ 27°C
Current - Max2A
Voltage - Max15.7V
Resistance6.7 Ohm
Operating Temperature80°C