Home Product Index Relays Solid State Relays DP4RSC60E20B5
Crydom Co. DP4RSC60E20B5
Part Number
DP4RSC60E20B5
Description
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V
Crydom Co.
In Stock 78 pcs
    163.75000/pcs
  • 5 pcs
Product Parameter
Part NumberDP4RSC60E20B5
Output TypeDC
On-State Resistance (Max)14 mOhm
Load Current20A
Voltage - Input18 ~ 32VDC
Voltage - Load1 ~ 48 V