Home Product Index Relays Solid State Relays CMA24110
Crydom Co. CMA24110
Part Number
CMA24110
Manufacturer
Crydom Co.
Description
RELAY SSR SCR 110A 240V PNL MNT
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Solid State Relays
Crydom Co.
In Stock 129 pcs
    104.67000/pcs
  • 10 pcs
Product Parameter
Part NumberCMA24110
Part StatusActive
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance (Max)-
Load Current110A
Voltage - Input90 ~ 140VAC
Voltage - Load24 ~ 280 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Related Products
CMA
Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Description: CONFIG DC PWR MODULE 2.5-6V 21A