Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes TV50C220JB-G
Comchip Technology TV50C220JB-G
Part Number
TV50C220JB-G
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Product Parameter
Part NumberTV50C220JB-G
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)142.25A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)