Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes TV06B430JB-G
Comchip Technology TV06B430JB-G
Part Number
TV06B430JB-G
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
Product Parameter
Part NumberTV06B430JB-G
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
Voltage - Breakdown (Min)47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.65A
Power - Peak Pulse600W