Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes TV06B401JB-HF
Comchip Technology TV06B401JB-HF
Part Number
TV06B401JB-HF
Description
TVS DIODE 400VWM 648VC SMB
Product Parameter
Part NumberTV06B401JB-HF
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
Voltage - Breakdown (Min)447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)930mA
Power - Peak Pulse600W