Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes TV06B191JB-HF
Comchip Technology TV06B191JB-HF
Part Number
TV06B191JB-HF
Description
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMB
Product Parameter
Part NumberTV06B191JB-HF
Part StatusActive
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
Voltage - Breakdown (Min)211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.95A
Power - Peak Pulse600W