Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV50C181JB-HF
Comchip Technology ATV50C181JB-HF
Part Number
ATV50C181JB-HF
Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AB
Product Parameter
Part Number ATV50C181JB-HF
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.1A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)