Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV50C131JB-HF
Comchip Technology ATV50C131JB-HF
Part Number
ATV50C131JB-HF
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV50C131JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)23.9A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)