Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV30C8V5JB-HF
Comchip Technology ATV30C8V5JB-HF
Part Number
ATV30C8V5JB-HF
Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV30C8V5JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
Voltage - Breakdown (Min)9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)208.33A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)