Home Product Index Circuit Protection TVS - Diodes ATV30C300JB-HF
Comchip Technology ATV30C300JB-HF
Part Number
ATV30C300JB-HF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Product Parameter
Part NumberATV30C300JB-HF
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)61.98A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)