| Part Number | BP07YT |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Circuit | SPST |
| Number of Positions | 7 |
| Current Rating | 100mA |
| Voltage Rating | 5VDC |
| Actuator Type | Slide (Standard) |
| Actuator Level | Raised |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | 0.315" (8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Termination Style | PC Pin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Washable | Yes |
| Features | Epoxy Sealed Terminals, Tape Seal |
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: PHOTODIODE 880NM W/FLTR SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: PHOTODIODE 880NM W/FILTER SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: PHOTODIODE 950NM W/FILTER SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: PHOTODIODE 850NM SMD
In Stock: 0
Manufacturer: OSRAM Opto Semiconductors Inc.
Description: PHOTODIODE 850NM W/FILTER SMD
In Stock: 0