| Part Number | 322710B01 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Output Code | BCD |
| Read Out | 0 ~ 9 |
| Number of Sections | 2 |
| Display Characters - Height | - |
| Actuator Type | Thumbwheel |
| Contact Rating @ Voltage | 0.1A @ 120VAC/28VDC |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Screw |
| Termination Style | PC Pin |
| End Caps | Included |
| Section Width | 0.350" (8.89mm) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 26.42mm x 25.91mm |
| Features | Sealed Contacts |
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE SGL FEMALE 22POS 0.156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
In Stock: 32
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE SGL FEMALE 22POS 0.156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE SGL FEMALE 22POS 0.156
In Stock: 0
Manufacturer: EDAC Inc.
Description: CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
In Stock: 0