| Part Number | CS8416-CSZ |
|---|---|
| Part Status | Not For New Designs |
| Function | Audio Receiver |
| Applications | Digital Audio Interfacing |
| Number of Channels | 8 |
| Interface | I²C, SPI |
| Voltage - Supply | 3.3 V ~ 5 V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SOIC |
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC 96KHZ DGTL TRANSMIT 28-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC XMITTER DGTL 192KHZ 28SOIC
In Stock: 849
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC TX DGTL AUDIO 192KHZ 28SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC XMITTER DGTL 192KHZ 28TSSOP
In Stock: 11927
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC 192KHZ DGTL TRANSMIT 28-TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC TX DGTL AUDIO 192KHZ 28SOIC
In Stock: 22
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC TX DGTL AUDIO 192KHZ 28SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC XMITTER DGTL 192KHZ 28TSSOP
In Stock: 679
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC TX DGTL AUDIO 192KHZ 28TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Cirrus Logic Inc.
Description: IC DGTL RCVR 96KHZ 28-SOIC
In Stock: 0