| Part Number | CZ5347B TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 10V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 5W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 1 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 7.6V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 1A |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package | DO-201 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 7.5V 5W DO201
In Stock: 4200
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.8V 5W DO201
In Stock: 1400
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6V 5W DO201
In Stock: 1400
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 3.6V 5W DO201
In Stock: 1400
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 5W DO201
In Stock: 1400
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.6V 5W DO201
In Stock: 1400
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.2V 5W DO201
In Stock: 1400
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.8V 5W DO201
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 7.5V 5W DO201
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.2V 5W DO201
In Stock: 0