| Part Number | CS220-8B |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Voltage - Off State | 200V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 15mA |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.8V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | - |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8A |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 20mA |
| Current - Off State (Max) | - |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 60A @ 50Hz |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 19.4400MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 19.4400MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 12.2880MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Citizen Finedevice Co Ltd
Description: CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
In Stock: 0