| Part Number | CMSZDA33V TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 33V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 275mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 23.1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.2V 500MW SOT323
In Stock: 9000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 2.5V 500MW SOT323
In Stock: 42000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 5.1V 500MW SOT323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW SOT323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW SOT323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 8.2V 275MW SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 7.5V 275MW SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 8.2V 275MW SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 8.7V 275MW SOT323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 6.8V 275MW SOT323
In Stock: 0