| Part Number | CMDZ2L0 TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 2V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 250mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 1100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 25µA @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 24V 250MW SOD323
In Stock: 6000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 10V 250MW SOD323
In Stock: 5885
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 15V 250MW SOD323
In Stock: 57000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 13V 250MW SOD323
In Stock: 42000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 18V 250MW SOD323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 10V 250MW SOD323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 16V 250MW SOD323
In Stock: 3000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 1.8V 250MW SOD323
In Stock: 15000
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 11V 250MW SOD323
In Stock: 0
Manufacturer: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ZENER 24V 250MW SOD323
In Stock: 0