| Part Number | CBAT54 TR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Diode Type | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 800mV @ 100mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 25V |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer: RF Solutions
Description: CABLE ASSY SMA F-MMCX M RA 100MM
In Stock: 921
Manufacturer: RF Solutions
Description: SMA FEM-RG174-MCX (M) 150MM
In Stock: 88
Manufacturer: RF Solutions
Description: N (F) BULKHEAD - RG1.13 TO U.FL
In Stock: 8
Manufacturer: RF Solutions
Description: CBL ASSY SMA M-SMA M REV 3000MM
In Stock: 56
Manufacturer: RF Solutions
Description: CABLE ASSY N MALE-N MALE 1000MM
In Stock: 19
Manufacturer: RF Solutions
Description: CBL ASSY SMA M-SMA M REV 1800MM
In Stock: 121
Manufacturer: RF Solutions
Description: CABLE ASSY SMA F-SMB F 100MM
In Stock: 117
Manufacturer: RF Solutions
Description: CABLE ASSY N MALE-N FEM 1000MM
In Stock: 105
Manufacturer: RF Solutions
Description: CABLE ASSY SMA F-FME F 100MM
In Stock: 1
Manufacturer: RF Solutions
Description: CABLE ADAPTER TEMP MEASURE SMA
In Stock: 0