| Part Number | UPC8204TK-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Frequency | 800MHz ~ 2.5GHz |
| P1dB | - |
| Gain | 14.5dB |
| Noise Figure | 7.5dB |
| RF Type | PHS, WLAN |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Current - Supply | 11.5mA |
| Test Frequency | 1.9GHz |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | 6-Minimold |