| Part Number | UPC8195K-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Function | Modulator |
| LO Frequency | 760MHz |
| RF Frequency | 380MHz |
| P1dB | - |
| Noise Floor | -147dBm/Hz |
| Output Power | -13dBm |
| Current - Supply | 30mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Test Frequency | 760MHz |
| Package / Case | 20-VFQFN |