| Part Number | CG2214M6 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency - Lower | 50MHz |
| Frequency - Upper | 3GHz |
| Isolation @ Frequency | - |
| Insertion Loss @ Frequency | 0.35dB @ 3GHz |
| IIP3 | - |
| Topology | - |
| Circuit | SPDT |
| P1dB | - |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5 V |
| RF Type | - |
| Package / Case | 6-SMD |
| Supplier Device Package | 6-Minimold |