| Part Number | CG2185X2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency - Lower | 2GHz |
| Frequency - Upper | 6GHz |
| Isolation @ Frequency | - |
| Insertion Loss @ Frequency | - |
| IIP3 | - |
| Topology | - |
| Circuit | SPDT |
| P1dB | 32dBm |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5 V |
| RF Type | 802.11a/b/g/n/ac |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 6-TSSON |