| Part Number | CG2164X3 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency - Lower | 2.4GHz |
| Frequency - Upper | 6GHz |
| Isolation @ Frequency | 23dB @ 2.5GHz |
| Insertion Loss @ Frequency | 0.5dB @ 2.5GHz |
| IIP3 | 55dBm |
| Topology | - |
| Circuit | SP2T |
| P1dB | - |
| Features | - |
| Impedance | 50 Ohm |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 1.8 V ~ 5 V |
| RF Type | 802.11a/b/g/n/ac |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | - |