| Part Number | 2SC5751-T2-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 6V |
| Frequency - Transition | 15GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.7dB @ 2GHz |
| Gain | 16dB |
| Power - Max | 205mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 75 @ 20mA, 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 50mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-343F |
| Supplier Device Package | SOT-343F |
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Description: TRANS NPN 20V 10A SOT-428
In Stock: 0
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Description: TRANS NPN 20V 10A SOT-428
In Stock: 0