| Part Number | 2SC4957-T1-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 6V |
| Frequency - Transition | 12GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.5dB @ 2GHz |
| Gain | 11dB |
| Power - Max | 180mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 75 @ 10mA, 3V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA |
| Supplier Device Package | SOT-143 |
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP
In Stock: 6000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP
In Stock: 0
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP-FA
In Stock: 700
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP-FA
In Stock: 0
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP
In Stock: 16000
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP
In Stock: 0
Manufacturer: ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 160V 1.5A TP-FA
In Stock: 700