| Part Number | 2SC3356-T1B-A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 12V |
| Frequency - Transition | 7GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.1dB @ 1GHz |
| Gain | 13dB |
| Power - Max | 200mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 20mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS NPN 50V 0.1A NS-B1
In Stock: 0
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS NPN 50V 0.1A NS-B1
In Stock: 0
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS NPN 50V 0.1A NS-B1
In Stock: 0
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS NPN 50V 0.1A NS-B1
In Stock: 0
Manufacturer: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS NPN 55V 0.1A NS-B1
In Stock: 5000
Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: TRANS NPN 120V 0.1A S-MINI
In Stock: 0
Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: TRANS NPN 120V 0.1A S-MINI
In Stock: 6000
Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: TRANS NPN 50V 0.5A S-MINI
In Stock: 3000
Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: TRANS NPN 50V 0.5A S-MINI
In Stock: 21000
Manufacturer: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: TRANS NPN 20V 0.3A S-MINI
In Stock: 33000