| Part Number | CT3454CA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Configuration | Banana to Fuse Probe Handle |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle |
| 2nd Connector | Fuse Probe Handle |
| Cable Length | - |
| Type | DMM Test Leads, Fused |
| Contents | 2 Leads, Black and Red |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Wire Gauge | 17 AWG |
| Voltage - Rated | 600V |
| Ratings | CAT III 600V |
| Current Rating | 10A |