| Part Number | CT2587-200-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Configuration | BNC to Banana |
| 1st Connector | BNC, Male Plug |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Stackable (2) |
| Cable Length | 78.7" (2000.00mm) |
| Wire Gauge | - |
| Cable Type | - |
| Voltage - Rated | 500V |
| Current Rating | 3A |
| Temperature Range | 32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C) |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Color | Black Cable, Red BNC, Black and Red Leads |
Manufacturer: AVX Corp/Kyocera Corp
Description: CRYSTAL 19.2MHZ 7PF SMD
In Stock: 3000
Manufacturer: AVX Corp/Kyocera Corp
Description: CRYSTAL 26MHZ 7PF SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 39.4"
In Stock: 94