| Part Number | CT2338-150-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Configuration | Banana to Test Probe |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle |
| 2nd Connector | Test Probe |
| Cable Length | 59.1" (1500.00mm) |
| Type | DMM Test Leads |
| Contents | 1 Lead, Red |
| Material - Insulation | Silicone |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Ratings | CAT II 1000V |
| Current Rating | 12A |
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 39.4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 39.4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 59.1"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 59.1"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 39.4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO PROBE 39.4"
In Stock: 0