| Part Number | CT2176-200-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Stacking Method | Non Stackable |
| Configuration | Banana to Banana |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed |
| 2nd Connector | Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle |
| Cable Length | 78.7" (2000.00mm) |
| Type | Patch Cord |
| Contents | 1 Lead, Red |
| Material - Insulation | Silicone |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Voltage - Rated | 600V, 1000V |
| Ratings | CAT III 1000V, CAT IV 600V |
| Current Rating | 12A |
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0
Manufacturer: Cal Test Electronics
Description: TEST LEAD BANANA TO BANANA 4"
In Stock: 0